MIXED MEDIA, ŠABLONY, FORMY

Informace

Slevy

MIXED MEDIA, ŠABLONY, FORMY

MIXED MEDIA. Co to vlastně je? Jde výtvarnou techniku, kdy v jednom výtvarném díle kombinujeme zdánlivě nesourodé materiály, jako třeba akrylové barvy, inkousty, Powertex nebo v malém balení textilní tvrdidlo, rýžový papír na decoupage, dřevěné výřezy, výřezy z papíru nebo MDF, patiny, zlaté a kovové plátky,  plastové šablony od firmy Daily ART ...

MIXED MEDIA. Co to vlastně je? Jde výtvarnou techniku, kdy v jednom výtvarném díle kombinujeme zdánlivě nesourodé materiály, jako třeba akrylové barvy, inkousty, Powertex nebo v malém balení textilní tvrdidlo, rýžový papír na decoupage, dřevěné výřezy, výřezy z papíru nebo MDF, patiny, zlaté a kovové plátky,  plastové šablony od firmy Daily ART nebo Stamperia, strukturovací pasty a pěny, odlitky z plastových forem, skleněné a betonové kuličky, ústřižky látek a juty, krajky, pěnové a papírové růžičky, kovové přívěsky, vlastně co vás napadne. Tvoříme na plátno nebo plátno na MDF desce a nebo plátno na kartonu. Malujeme štětcem nebo špachtlí a nebo obojím. A vytvoříme tím specifické, zcela originální dílo. Tato technika je naprosto úžasná a nedostižná v tom, že se můžeme zcela oddat své fantazii a smíchat naprosto odlišné materiály, teda v podstatě vše, co nám přijde pod ruku. :-) a vytvořit tím kompaktní a jedinečné dílo. S touto technikou zapomenete na všechny potíže a uniknete z reality všedního dne do světa fantazie. Všechny komponenty u nás najdete pod jednou střechou. Kdo si z počátku netroufne, pro toho máme Sadu Mixed media box od Kasia Salmanowicz, kde najdete úplně vše, co je k vytvoření kouzelné dekorace potřeba. Na našem e-shopu přidáváme jako bonus  instruktážní video. Přejeme příjemné tvoření. :-)

Zobrazit

MIXED MEDIA, ŠABLONY, FORMY Počet produktů: 198

Podkategorie

 • Šablony

  Plastové šablony používáme k dekorování různých povrchů. Pomocí šablon můžeme zdobit textil, malířská plátna, bavlněná trička, tašky, batohy, polštářky. Nejprve na textil nastříkáme dočasné lepidlo, přiložíme plastovou šablonu a pak jen nanášíme barvu. Buď obyčejným štětcem, tupovacím štětcem nebo stříkáme barvu ve spreji. Může to být Fashion shimmer od firmy Marabu nebo inkoust na vodní bázi Vintage spray od firmy Daily ART. Šablonu pak jednoduše sundáme, lepidlo je přece jen dočasné. Šablony používáme také při kombinovaných technikách, tzv. Mixed media. Šablonu přiložíme na jakýkoliv pevný podklad, dřevo, MDF, kámen, beton, malířské plátno na MDF desce a podobně. Opět je vhodné použít dočasné lepidlo a přes šablonu pomocí špachtle nanášíme rozličné strukturovací pasty, strukturovací pěny, šablonové pasty. Šablonu můžeme obtisknout celou nebo jen její části. Výsledkem budete přímo nadšeni. A jen ještě na okraj technická poznámka k dočasnému lepidlu. Důvodem proč jej používáme je snaha o to, aby se barva či strukturovací pasta nedostala pod šablonu. Okraje vzoru pak budou mít ostré kontury. V opačném případě budou kontury rozmazané a to přece nechceme. Váš obrázek pak bude vypadat jako od profesionálů. :-) 

 • Strukturovací pasty a...
 • Gesso podkladový nátěr
 • Odlévací formy nízké

  Odlévací plastové formy nízké s nádhernými vzory od firmy Stamperia. Nejsou určeny k odlévání sádrou, ale samotvrdnoucími hmotami nebo ještě lépe strukturovacími pastami. Nejlépe takovými, které zůstávají po zaschnutí pružné. Například Mix media cream paste od Stamperia nebo strukturovací pasta Sonet. Pomocí těchto plastových forem velmi ozvláštníte své výrobky a dodáte jim profesionální jiskru. 

 • Výřezy z MDF

  Výřezy z MDF nebo překližky a nebo z tvrdého kartonu jsou výborným doplňkem pro Mixed Media. Docílíte jimi zvláštní a efektní strukturu svého díla.

 • Skleněné kuličky
 • Rezavý efekt
 • Inkousty matné
 • Inkousty měňavé
 • Metalické a perleťové...
 • Inkousty lesklé
na stránku
Zobrazeno 1 – 12 z 198 položek
Zobrazeno 1 – 12 z 198 položek