ZLACENÍ, PATINA, PIGMENTY

Informace

Slevy

ZLACENÍ, PATINA, PIGMENTY

Tekuté zlato, zlaté patiny a metalické pigmenty aneb není všechno zlato, co se třpytí...  ,,Zlato" pro restaurátory i nadšené kreativní amatéry. Pojďme se věnovat jednotlivým produktům.

Tekuté zlato Kokolo je profesionální syntetická zlatá krásně lesklá a hladká barva ve 12 odstínech, kterou ocení především profesionální restaurátoři. Obsahuje v...

Tekuté zlato, zlaté patiny a metalické pigmenty aneb není všechno zlato, co se třpytí...  ,,Zlato" pro restaurátory i nadšené kreativní amatéry. Pojďme se věnovat jednotlivým produktům.

Tekuté zlato Kokolo je profesionální syntetická zlatá krásně lesklá a hladká barva ve 12 odstínech, kterou ocení především profesionální restaurátoři. Obsahuje velmi jemné metalické pigmenty rozpuštěné v syntetickém roztoku. Lze ji použít ke zlacení téměř jakéhokoliv pevného povrchu, tedy dřevo, rámy obrazů, kámen, žula, odlitky... Barva na povrchu neoxiduje, nemění svou barvu, je světlostálá. Nanášíme ji štětcem. Aby zůstala dlouho krásná i při venkovním použití je třeba ji ošetřit speciálním venkovním lakem. 

Krémové zlato Kokolo je syntetická krémová patina, kterou lze použít pro zvýraznění struktury na všechny tvrdé povrchy. Dokonce vypadá velice pěkně při zvýrazňování záhybů u soch z Powertexu nebo při použití vystouplých ornamentů při práci se šablonami a strukturovacími pastami. Nanášíme ji v tenké vrstvě tupovacím štětcem nebo houbičkou. V podstatě jen zvýrazňujeme vystouplé reliéfy. Velice snadno se s ní pracuje a krásně drží.

Voskové patiny Daily ART jsou zdravotně nezávadné a netoxické patiny na bázi vosku. Jsou vhodné pro jakýkoliv tvrdý povrch. Jejich snadné použití i ohromnou barevnou škálu si okamžitě zamilujete. Nanášíme nejlépe tupovacím štětcem v tenké vrstvě, pro zvýraznění detailu a reliéfu. Při nanášení postupujeme tak, že tupovací štětec zlehka namočíme do lahvičky s patinou a přebytečnou patinu otřeme o papír nebo plast téměř do sucha. Zbylé malinké množství teprve nanášíme. Postačí opravdu jen malé množství. V silnější vrstvě patina nevypadá dobře. Respektive, barva patiny je výrazná, ale výsledný efekt bude vypadat příliš amatérsky. 

Olejová patina najde uplatnění všude tam, kde chceme zvýraznit hloubku reliéfu. Naneseme ji štětcem na strukturovaný povrch a přebytečnou patinu z povrchu setřeme hadříkem. Získáme tím dojem zestaření a zvýrazníme hloubku struktury. 

Plátkové zlato a zlaté vločky jsou vlastně plátky metalické kovové fólie, tedy nikoliv pravé zlato. Na dekorovaný povrch naneseme tenkou vrstvu speciálního lepidla a na něj vějířovým štětcem pokládáme kovové plátkové zlato. Metalické plátky na povrch přitlačíme, vyhladíme a necháme zaschnout. Na závěr ošetříme speciálním lakem ke zlacení. To proto, aby se nám zlato na okrajích neodlupovalo a neoxidovalo. Práce s plátkovým zlatem vyžaduje trošku cviku, neboť plátky jsou velmi tenké a lehounké. Takže pozor na průvan. :-)

Metalické pigmenty používáme jako přísadu do křišťálové pryskyřice, laků na nehty, k barvení mýdel ale také ke zvýraznění prasklin u dvoukrokových krakelovacích laků. Což mimochodem vypadá velice pěkně a efektně. Viz Decoupage - ubrousková metoda, Krakelovací laky.

Zobrazit

ZLACENÍ, PATINA, PIGMENTY Počet produktů: 124

Podkategorie

 • Zlato tekuté syntetika

  Tekuté zlato je syntetická barva v odstínech zlaté a stříbrné barvy. Nanášíme štětcem. Vynikající barva, která drží a neoxiduje. Lze použít na dřevo, kámen nebo třeba na písmo na náhrobcích.

 • Patina syntetická

  Patina krémová syntetická, krémové zlato v různých barevných odstínech. Nanášíme hadříkem nebo tupovacím štětcem.

 • Patina vosková krém

  Vosková patina je netoxický krém na bázi vosku a vody. Lze ji použít  na zvýraznění všech porézních povrchů. Nanášíme nejlépe tupovacím štětcem nebo hubičkou v tenké vrstvě. V nabídce v několika krásných metalických odstínech.

 • Patina měňavá vosk

  Měňavá vosková patina na bázi vosku a vody. Nanášíme na jakýkoliv porézní povrch nejlépe tupovacím štětcem nebo houbičkou. Pomocí patiny získáme měňavý vzhled dekorovaného předmětu. 

 • Olejová patina
 • Plátkové zlato, vločky
 • Lepidla ke zlacení

  Lepidla ke zlacení používáme k nalepení zlatých, stříbrných a bronzových kovových plátků nebo kovových kousků, tzv. kovvých vloček. Dekorovaný předmět natřeme lepidlem ke zlacení, přiložíme metalický plátek a uhladíme. Necháme zaschnout a následně přelakujeme lakem ke zlacení. 

 • Laky ke zlacení
 • Bitumen
 • Metalické pigmenty
 • Perleťové pigmenty
 • Mořidla na dřevo
na stránku
Zobrazeno 1 – 12 z 124 položek
Zobrazeno 1 – 12 z 124 položek