POWERTEX

Informace

Slevy

POWERTEX

Powertex je výtvarná technika, při níž používáme univerzální textilní tvrdidlo s obchodním názvem Powertex. S jeho pomocí lze tužit textilní materiály, především bavlnu a vytvářet rozličné sochy. A nejen sochy. Záleží na vašich kreativních nápadech. Do Powertexu můžete namočit téměř cokoliv. Dřevo, sádrové odlitky, polystyren, stará už zašlá tri...

Powertex je výtvarná technika, při níž používáme univerzální textilní tvrdidlo s obchodním názvem Powertex. S jeho pomocí lze tužit textilní materiály, především bavlnu a vytvářet rozličné sochy. A nejen sochy. Záleží na vašich kreativních nápadech. Do Powertexu můžete namočit téměř cokoliv. Dřevo, sádrové odlitky, polystyren, stará už zašlá trička nebo zbylé krajky a nebo nepoužívané krajkové dečky. Třeba sušené květy hortenzie vypadají úžasně. Powertex chytá téměř na všechny materiály, kromě plastu. Jako základ sochy můžete použít ohebný a pevný drát a vytvořit z něj základ sochy. Z alobalu vymodelujte detaily, které přelepíme papírovou lepící páskou (pozor, na plastovou pásku Powertex nechytá). A pak už jen namočit bavlněný kus látky do tužidla, nechat dokonale nasáknout a můžete dát své sošce konečný tvar. Přitom neplatí pravidlo, čím více Powertexu, tím tvrdší a pevnější socha je. Spíš je potřeba klást důraz na dokonalé prolnutí tužidla do látky a poté přebytečné tvrdidlo vymačkat. Sošku nechte volně uschnout minimálně do druhého dne, ale delší schnutí, třeba týden je lepší. K práci  s textilním tužidlem používáme různé doplňky k Powertexu. Velice dobře se nám osvědčily sádrové hlavy, které připevňujeme na dřevěné nebo kovové stojany nebo podstavce. Pro tvorbu určitě oceníte plastové točny. Pro dosažení dokonalého vzhledu je velmi vhodné používat voskové nebo syntetické patiny, které nanášíme tupovacím štětcem. Veliký výběr patin najdete v sekci Zlacení, patiny. Chcete-li vystavit své výrobky v exteriéru, je potřeba  je natřít závěrečným venkovním lakem. Pokud chcete vyzkoušet tuto techniku a nechce se vám investovat do velkého balení, máme pro vás v nabídce přípravek Fabric Hardener od firmy Daily ART ve 100 ml balení. Při práci s Powertexem používejte gumové rukavice. Pokud si potřísníte ruce, nechte tužidlo zaschnout a pak jej sloupněte. Používejte staré oblečení, protože z potřísněného oděvu jej nedostanete dolů. Powertex je nádherná kreativní technika, při které nemáte téměř žádná omezení. Přejeme vám hodně tvůrčích nápadů a báječnou relaxaci. :-)

Zobrazit

POWERTEX Počet produktů: 29

Podkategorie

  • Powertex
  • Sádrové odlitky

    Doplňky k Powertexu. Sádrové odlitky hlavy, rukou a nohou jsou výbornou pomůckou při práci s technikou Powertex. Odlitky pochází z originální autorské dílny,  jsou chráněnou značkou a jsou chráněny autorským zákonem.  Díky sádrovým odlitkům dokážete z Powertexu vytvořit úžasné sochy postav třeba andělů. Připravili jsme pro vás hlavy různých velikostí a vám už postačí jen Powertex, kousek bavlněné látky, zbytky krajek nebo gázy, modelovací drát, alobal, papírová lepící páska a pak už se jen nechte unášet svou fantazií.  Přejeme mnoho příjemných kreativních zážitků. :-)

  • Powertex struktury
  • Podstavce, točny
na stránku
Zobrazeno 1 – 12 z 29 položek
Zobrazeno 1 – 12 z 29 položek