DEKUPÁŽ UBROUSKOVÁ TECHNIKA

Informace

Slevy

DEKUPÁŽ UBROUSKOVÁ TECHNIKA

Dekupáž, decoupage nebo ubrousková technika. Různé názvy pro jednu výtvarnou techniku, jenž byla hojně používaná už v 18. století. Pro svou jednoduchost a krásu se těší velké oblibě i v současnosti a zájem o ni narůstá. Podstatou je nalepování obrázků natištěných na papírovém ubrousku, rýžovém papíru nebo dekupážním papíru na jakýkoliv pevný pod...

Dekupáž, decoupage nebo ubrousková technika. Různé názvy pro jednu výtvarnou techniku, jenž byla hojně používaná už v 18. století. Pro svou jednoduchost a krásu se těší velké oblibě i v současnosti a zájem o ni narůstá. Podstatou je nalepování obrázků natištěných na papírovém ubrousku, rýžovém papíru nebo dekupážním papíru na jakýkoliv pevný podklad. Může jím být dřevo, sklo, porcelán, plast, polystyren, skořápky od vajíček, kámen, papír, kov, MDF, svíčky a dokonce i plátno a textil. Dekorovat můžeme prakticky cokoliv. Jakmile vás tato technika chytne, jste ztraceni. Technika dekupáž je jednoduchá a v současné době, kdy je na výběr nepřeberné množství nádherných vzorů rýžových papírů je opět na vzestupu. Přejeme příjemné tvoření. Hrajte si a tvořte. :-)

Zobrazit

DEKUPÁŽ UBROUSKOVÁ TECHNIKA Počet produktů: 260

Podkategorie

 • Rýžové papíry STAMPERIA

  Rýžové papíry Stamperia na decoupage mají svůj osobitý styl, jiskru a pověstnou italskou lehkost. Okouzlí vás nejen svými nádhernými motivy plnými fantazie, ale i úžasnými barvami. Jsou jednoduše úchvatné. Rýžové papíry Stamperia jsou velmi tenké, jemné, ale přesto pevné a proto se nekroutí a netrhají, tak jako ubrousky. Před použitím se nenamáčí. S rýžovými papíry Stamperia pracujeme technikou decoupage. Můžete je nalepit na jakýkoliv povrch. Dřevo, dřevěné krabičky, malířské plátno, MDF desky, ale i MDF desky s plátnem, sklo, plast, kámen. Formát rýžového papíru Stamperia je A4 o hmotnosti 28 g/m a lze jej nalepit na malířské plátno o rozměrech 20 x 30 cm. Pak už jen postačí plochý štětec se syntetickým vlasem, lepidlo na decoupage a lak na decoupage lesklý nebo matný. A můžete se pustit do tvoření. 

 • Rýžové papíry ITD

  NOVÁ ZÁSILKA rýžových papírů je již v prodeji. Rýžové papíry ITD na decoupage, nebo dekupáž chcete-li. Jsou to papíry o gramáži 30 g/m. Jsou tedy o trochu silnější než rýžové papíry od firmy Stamperia ale silnější než ubrousky. V jejich struktuře lze spatřit rýžová vlákna. Rýžové papíry ITD lepíme lepidlem na decoupage na jakýkoliv pevný podklad. Příkladem mohou být dřevěné krabičky, polystyrenové či plastové koule nebo vajíčka. Vzory rýžových papírů ITD vás jistě zaujmou. Jsou totiž nádherné. Práce s nimi je daleko snazší než s ubrousky, protože se při nalepování nekrčí a nekroutí. 

 • Dekupážní papíry

  Dekupážní papíry používáme na decoupage, tedy ubrouskovou techniku. Jsou silnější než ubrousky nebo rýžové papíry a proto je potřeba je před nalepením trošku namočit. To proto, aby jimi lepidlo na dekupáž lépe prostoupilo. 

 • Ubrousky na dekupáž

  Ubrousky na decoupage patří k základním pomůckám této techniky. Práce s nimi je však o něco složitější než s rýžovými papíry a vyžaduje trošku cviku. Dá se ale snadno natrénovat. Proto začínejte s menšími vzory. Ubrousky jsou zpravidla trojvrstvé. Nejprve oddělte vrchní potištěnou vrstvu, vytrhejte vzor, který chcete použít, přiložte jej na zdobený předmět a přetřete lepidlem od středu k okrajům. Největší úskalí je v tom, že ubrousek se může kroutit a trhat. Proto používáme lepidla, která obsahují menší množství vody, aby se ubrousek tolik nenasákl a méně se trhal. Decoupage je príma zábava, věříme že vás chytne tak jako nás. 

 • Lepidla na dekupáž

  Lepidla na decoupage jsou speciální lepidla určená přímo na decoupage, tedy k dekorování předmětů ubrousky, rýžovými papíry nebo dekupážními papíry. Oproti ostatním lepidlům na bázi PVA, kterými ostatně dekupáž lze také provádět obsahují menší množství vody a ubrousky při nalepování tolik nenasáknou a tudíž se méně trhají. Co je ovšem důležité, tato lepidla časem nežloutnou a nalepený obrázek si během času stále zachovává svou původní barvu. Přinášíme vám lepidla na decoupage od firmy Daily ART.

 • Laky na dekupáž

  Lak na decoupage je akrylový lak na bázi vody. Aby nám dekorovaný výrobek déle vydržel, je vhodné jej ochránit proti vlhkosti a prachu pomocí vrchního laku. Můžeme volit lak na decoupage lesklý, matný, saténový nebo trojitý. Použijeme-li lesklý lak na decoupage, výrobek se pěkně leskne. Při použití matného laku na decoupage vypadá náš projekt nenalakovaně, ale přesto je povrchově ošetřen. Saténový lak na decoupage je něco mezi lesklým a matným lakem, taková zlatá střední cesta. Trojitý lak je specialita. Jedná se o extrémně hustý akrylový lak, který vypadá podobně jako křišťálová pryskyřice. Použijeme všude tam, kde chceme docílit opravdu vysokého lesku. Nanášíme v silné vrstvě. Výrobek se krásně leskne a pěkně vyniknou kontrasty mezi nelakovaným a lakovaným místem. Výběr laku už je jen na vaší volbě. 

 • Krakelovací laky

  Krakelovací lak používáme v případě, že chceme na dekorovaném předmětu vytvořit praskliny a docílit tak zestařeného vzhledu. Podle toho, jaké praskliny chceme, použijeme příslušný krakelovací lak. Krakelovací lak jednokrokový Country je klasika.  Dvoukrokové  krakelovací laky jsou s rozličnými velikostmi prasklin. Rozhodně stojí za vyzkoušení. Největší oka u prasklin, podobné popraskání starého porcelánu má Dvoukrokový krakelovací lak s pavučinovým efektem Web crackling. Tyto praskliny jsou opravdu velmi pěkné, působivé a věrohodné.  Postup práce a vzhled prasklin naleznete v popisu jednotlivých krakelovacích laků

na stránku
Zobrazeno 1 – 12 z 260 položek
Zobrazeno 1 – 12 z 260 položek