MODELOVÁNÍ

Informace

MODELOVÁNÍ

Modelování je jedním z nejstarších výrazových prostředků výtvarného umění. Přinášíme vám spoustu materiálů, tak, abyste mohli realizovat své tvůrčí představy.

Samotvrdnoucí hmoty jsou ekologické a netoxické modelovací hmoty schnoucí na vzduchu. Jejich použití je velice jednoduché. Vymodelujete si sošku, figurku, ornament či cokoliv jiného a jedn...

Modelování je jedním z nejstarších výrazových prostředků výtvarného umění. Přinášíme vám spoustu materiálů, tak, abyste mohli realizovat své tvůrčí představy.

Samotvrdnoucí hmoty jsou ekologické a netoxické modelovací hmoty schnoucí na vzduchu. Jejich použití je velice jednoduché. Vymodelujete si sošku, figurku, ornament či cokoliv jiného a jednoduše necháte na vzduchu ztvrdnout. A je hotovo. Samotvrdnoucí hmotu můžete také napěchovat do formy, vyklopit a usušit na vzduchu. Nebo ji můžete rozválet válečkem na placku a vykrajovátky, která se používají na vánoční cukroví vykrájet a opět nechat uschnout. Po uschnutí je můžeme pomalovat akrylovými barvami nebo temperami. Akrylové barvy jsou však vhodnější protože se nesmývají. Tempery jsou vhodnější spíše pro děti. Výsledek můžete zalakovat akrylovým lakem ředitelným vodou. Pokud vám kousek samotvrnoucí hmoty zbyde, uložte ji neprodyšně uzavřenou do igelitového sáčku, tak aby vám neztvrdla. 

Odlévací hmoty. Na trhu je nejběžnější sádra. Sádry se od sebe liší zrnitostí. Jiná je sádra na zadělání díry ve zdi, jiná je odlévací. Odlévat můžete všemi druhy sádry, budou se však lišit svým vzhledem. Přinášíme vám sádry jemně mleté, z nich vaše odlitky budou působit jemně, s alabastrovým vzhledem. Zvýrazní vám i drobné detaily. Postup je jednoduchý, prostě smícháme sádru s vodou a odléváme. Sádru smíchejte s vodou v poměru 2:1, to znamená 2 díly sádry a 1 díl vody. Vždy dáme nejdříve vodu a do ní přimícháváme sádru. Hmotu je třeba zpracovat do deseti minut. Tvrdá je po 25 minutách. Po vytvrdnutí necháme uschnout. To že sádra ztvrdne, neznamená, že je suchá. Sádra totiž netvrdne usušením, ale chemickou reakcí. Po vysušení teprve můžeme jemným smirkovým papírem obrousit ostré hrany dále dekorovat. Třeba akrylovými barvami, není potřeba lakovat nebo temperou tam je lak zapotřebí, aby se tempera nerozmazávala. Jen poznámka na okraj, nevylévejte zbytky do odpadu, mohl by se vám ucpat. 

Sádrové pásky. Sádrové pásky mají snadné použití. Prostě je namočíme do vody a modelujeme.

Papírmaché je vlastně papírová drť a je jednou z nejekologičtějších modelovacích hmot. Vyrábí se ze starého papíru - v sáčku tedy najdete suchou hmotu, kterou oživíte přidáním vody. Neobsahuje žádné přísady, konzervační látky ani bělidla. Sama na vzduchu přirozeně vyschne a drží tvar. Po zaschnutí s ní můžete dále pracovat: brousit, řezat, vrtat, malovat a lepit. Hmotnost balení je 250 g, po přidání vody z něj vznikne cca 0,5 kg modelovací hmoty.

Křišťálová pryskyřice. Je určena k výrobě šperků, třeba zalévání květin a vlastně čehokoliv do kovových lůžek. Smícháme obě složky v poměru 2:1, zlehka promícháme, tak aby nevznikly bublinky a naléváme. Křišťálovou pryskyřicí můžete polévat také třeba obraz zhotovený pomocí rozlévání barev, tzv. pouring. Výsledný efekt je velice působivý, lesklý a hladký. Při zasychání j třeba být v čistém, bezprašném a dobře odvětraném prostředí. Pozor, není vhodné pro práci s dětmi. 

Sochařské hlíny SMH jsou jednou z nejpoužívanějších sochařských hlín u nás. Používá se bez výpalu, je vhodná na opakované modelování, zhotovování soch a modelů, které později převedeme do sádry a vytvoříme formy. Velice vhodné jsou pro studenty výtvarných škol, jelikož je možné tuto sochařskou hlínu použít opakovaně, na nácvik. Vhodná také pro práci s dětmi a na drobnější výrobky. Pokud necháme zhotovené modely vyschnout, lze je dekorovat akrylovými barvami.  Sochařskou hlínu je třeba nechat vysychat pomalu a postupně, aby vám nepraskala. Po vyschnutí není výrobek voděodolný. Dodáváme v desetikilovém balení. 

Keramická hlína THD je hlína určená k výrobě užitkové hrnčířské keramiky, dekorativní keramiky a keramických plastik. Teplota výpalu je 1130 stupňů C.  Návrh receptur vyráběných hlín byl profesionálně zpracován, takže u všech vyráběných materiálů je zaručeno slinutí s nasákavostí střepu pod 0,5% . Dodáváno v desetikilovém balení. 

Modelovací tvořítka. Při modelování jistě najdou své uplatnění rozličná tvořítka. Dřevěná, plastová, ocelové struny nebo točny.  Je již jen na vašem uvážení, která se vám budou hodit pro vaše modelování.

Odlévací formy jsou formy vyrobené z plastu nebo silikonu a jsou již vlastně připravené k odlévání rozličnými materiály. Můžeme do nich také napěchovat samotvrdnoucí hmotu, kterou po zaschnutí lze dále dekorovat nebo mýdlovou hmotu pro odlévání mýdla.

Modelína. Modelovací bezlepková hmota v různých barvách je elastická, velice dobře zpracovatelná hmota pro děti, která nešpiní ruce a není mastná. Je dodávána v praktickém balení v plastovém kelímku s formičkou. Je velmi vhodná pro alergiky i celiaky, protože neobsahuje lepek. Jistě se také tak jako my pozastavíte nad tím, že je modelína bezlepková, ale známe svoje děti. Oko, ruka, pusa. :-) Při náhodném požití tedy nehrozí alergická reakce. Je vyrobena a dermatologicky testována v EU. 

Zobrazit

MODELOVÁNÍ Počet produktů: 68

Podkategorie

 • Samotvrdnoucí hmoty

  Samotvrdnoucí hmoty jsou ekologické a netoxické modelovací hmoty schnoucí na vzduchu. Jejich použití je velice jednoduché. Vymodelujete si sošku, figurku, ornament či cokoliv jiného a jednoduše necháte na vzduchu ztvrdnout. A je hotovo. Samotvrdnoucí hmotu můžete také napěchovat do formy, vyklopit a usušit na vzduchu. Nebo ji můžete rozválet válečkem na placku a vykrajovátky, která se používají na vánoční cukroví vykrájet a opět nechat uschnout. Po uschnutí je můžeme pomalovat akrylovými barvami nebo temperami. Akrylové barvy jsou však vhodnější protože se nesmývají. Tempery jsou vhodnější spíše pro děti. Výsledek můžete zalakovat akrylovým lakem ředitelným vodou. Pokud vám kousek samotvrnoucí hmoty zbyde, uložte ji neprodyšně uzavřenou do igelitového sáčku, tak aby vám neztvrdla. Přejeme hezkou kreativní zábavu při modelování vašim dětem i dospělákům. :-)

 • Odlévací hmoty
 • Formy

  Odlévací formy. Silikonové a plastové nízké.

 • Hlína

  Sochařská a keramická hlína. K dostání v balení 10 kg. Sochařskou hlínu používáme opakovaně. Keramická hlína je určena k vytváření keramických předmětů a následnému vypalování. 

 • Doplňky k modelování

  Pomůcky pro modelování, různá dřevěná, kovová nebo plastová tvořítka, knihařská kost, která slouží k modelování a ohýbání papíru. Tradiční knihařská kost je z velrybí kosti, je však obtížně dostupná, proto používáme dřevěné náhražky.

na stránku
Zobrazeno 1 – 12 z 68 položek
Zobrazeno 1 – 12 z 68 položek