MODELOVÁNÍ

Informace

Slevy

MODELOVÁNÍ

Kategorii modelování ocení umělci, kteří se rádi věnují tvorbě soch, modelů, odlitků a dalších kreativních děl. Najdete zde široký výběr nástrojů a materiálů, které vám umožní vytvořit jedinečné umělecké projekty a zároveň vyjádřit svou kreativitu. V této kategorii hledejte:

Samotvrdnoucí hmoty. Vymodelujte svůj projekt, následně jej nechte na v...

Kategorii modelování ocení umělci, kteří se rádi věnují tvorbě soch, modelů, odlitků a dalších kreativních děl. Najdete zde široký výběr nástrojů a materiálů, které vám umožní vytvořit jedinečné umělecké projekty a zároveň vyjádřit svou kreativitu. V této kategorii hledejte:

Samotvrdnoucí hmoty. Vymodelujte svůj projekt, následně jej nechte na vzduchu uschnout a dále dekorujte dle své fantazie, třeba akrylovými barvami.

Odlévací hmoty. Různé druhy sádry, které se liší velikostí zrna a hrubostí mletí. Tím je určen způsob jejich použití.

Hlína sochařská nebo keramická.

Formy silikonové a plastové vám poslouží k dosažení dokonalých tvarů a struktur.

Doplňky k modelování. Od tvořítek a hladítek po speciální modelovací nástroje - tedy vše co potřebujete pro dosažení dokonalého výsledku a usnadnění tvůrčího procesu.

Ať už jste nadšený kreativec nebo umělec, navštivte kategorii modelování a popusťte uzdu své fantazii.

Zobrazit

MODELOVÁNÍ Počet produktů: 67

Podkategorie

 • Samotvrdnoucí hmoty

  Samotvrdnoucí hmoty jsou ekologické a netoxické modelovací hmoty schnoucí na vzduchu. Jejich použití je velice jednoduché. Vymodelujete si sošku, figurku, ornament či cokoliv jiného a jednoduše necháte na vzduchu ztvrdnout. A je hotovo. Samotvrdnoucí hmotu můžete také napěchovat do formy, vyklopit a usušit na vzduchu. Nebo ji můžete rozválet válečkem na placku a vykrajovátky, která se používají na vánoční cukroví vykrájet a opět nechat uschnout. Po uschnutí je můžeme pomalovat akrylovými barvami nebo temperami. Akrylové barvy jsou však vhodnější protože se nesmývají. Tempery jsou vhodnější spíše pro děti. Výsledek můžete zalakovat akrylovým lakem ředitelným vodou. Pokud vám kousek samotvrnoucí hmoty zbyde, uložte ji neprodyšně uzavřenou do igelitového sáčku, tak aby vám neztvrdla. Přejeme hezkou kreativní zábavu při modelování vašim dětem i dospělákům. :-)

 • Odlévací hmoty

  Odlévací hmoty, především sádry. Sádry se od sebe liší zrnitostí. Jiná je sádra na zadělání díry ve zdi, jiná je odlévací. Odlévat můžete všemi druhy sádry, budou se však lišit svým vzhledem. Použijete-li sádry jemně mleté, vaše odlitky budou působit jemně, s alabastrovým vzhledem. Zvýrazní vám i drobné detaily. Postup je jednoduchý, prostě smícháme sádru s vodou a odléváme. Sádru smíchejte s vodou v poměru 2:1, to znamená 2 díly sádry a 1 díl vody. Vždy dáme nejdříve vodu a do ní přimícháváme sádru. Hmotu je třeba zpracovat do deseti minut. Tvrdá je po 25 minutách. Po vytvrdnutí necháme uschnout. To že sádra ztvrdne, neznamená, že je suchá. Sádra totiž netvrdne usušením, ale chemickou reakcí. Po vysušení teprve můžeme jemným smirkovým papírem obrousit ostré hrany a dále dekorovat. Třeba akrylovými barvami. Naše doporučení! Nevylévejte zbytky do umyvadla, mohl by se vám ucpat odpad. :-). 

 • Formy

  Odlévací formy. Silikonové a plastové nízké.

 • Hlína

  Sochařská a keramická hlína. K dostání v balení 10 kg. Sochařskou hlínu používáme opakovaně. Keramická hlína je určena k vytváření keramických předmětů a následnému vypalování. 

 • Doplňky k modelování

  Pomůcky pro modelování, různá dřevěná, kovová nebo plastová tvořítka, knihařská kost, která slouží k modelování a ohýbání papíru. Tradiční knihařská kost je z velrybí kosti, je však obtížně dostupná, proto používáme dřevěné náhražky.

na stránku
Zobrazeno 1 – 12 z 67 položek
Zobrazeno 1 – 12 z 67 položek