KRESBA

Informace

Slevy

KRESBA

Kresba a kreslící výtvarné prostředky. V našich výtvarných potřebách objevujte kouzlo grafitové tužky, přírodní a umělý uhel, rudku, pastely, pastelky, akvarelové pastelky, suché pastely, olejové pastely. Všechny výtvarné potřeby pro kresbu tu najdete na jednom místě.

KRESBA Počet produktů: 626

Podkategorie

 • Pastelky umělecké SADY

  Sady uměleckých pastelek od Faber Castell jsou zárukou vysoké kvality a luxusního designu. Jsou určeny výtvarníkům nebo zkušeným amatérům, kteří kladou důraz v prvé řadě na kvalitu. Pastelky obsahují kvalitní a světlostálé pigmenty, barvy mají syté tóny, snadno se ořezávají a tuha se neláme. Najdete zde také pastelky od firmy Koh-i-noor nebo Nevskaya Palitra.

 • Pastelky JEDNOTLIVÉ...

  Jednotlivé profesionální umělecké pastelky polychromos výrobce Faber Castell osloví širokou škálou a sytostí barev. Pastelky Faber Castell oslovují svou kvalitou profesionální výtvarníky i nadšené amatéry z celého světa. Pigmenty jsou jasné a zářivé. Pastelky jsou vyráběné speciální patentovanou technologií a proto se nelámou a snadno se ořezávají díky použitému kvalitnímu dřevu.  Díky jednotlivým pastelkám si snadno doplníte svou barevnou řadu. 

 • Akvarelové pastelky SADY

  Akvarelové pastelky Faber Castell, Koh-I-Noor, White Nights. Jedná se o špičkové umělecké pastelky, které pomocí vody a štětců rozmýváme k dosažení efektu akvarelové malby. Barvy jsou vzájemně mísitelné a jednotlivé tahy pastelkou nejsou viditelné. Kresba působí kompaktnějším ucelenějším dojmem. Akvarelové pastelky White Nights ruského výrobce St. Peterburg jsou do vyprodání zásob.

 • Akvarelové pastelky...

  Jednotlivé umělecké akvarelové pastelky Faber Castell. 

 • Tužky SADY

  Sady tužek od německého výrobce Faber Castell. Typickým rysem je prvotřídní kvalita. Tužky jsou vyráběny speciální technologií a proto se nelámou a snadno se ořezávají. Najdete zde malé sady od šesti kusů a větší, doplněné uhlem, grafitem, těrkou, ořezávátkem. Tužky jsou baleny v praktické kovové krabičce s typickým zeleným designem Faber Castell charakteristické pro tuto značku. Doporučujeme pro výtvarníky i nadšené amatéry.

 • Tužky JEDNOTLIVÉ...

  Podle tvrdosti tužky označujeme následovně. 8B, 7B, 6B, 5B, 4B, 3B, 2B, B, HB, F, H, 2H, 3H, 4H, 5H, 6H, 7H, 8H, 9H, 10H. Přičemž tužka o tvrdosti 8B je nejměkčí, dá se krásně stínovat a její barevný tón je nejtmavší. Tužky z opačného konce stupnice, tedy 10H jsou nejtvrdší, odstín je nejslabší, ale tah tužkou je ostrý, hodí se pro rýsování. Pro běžné použití je tužka o tvrdosti HB. Za zmínku stojí, firma Faber Castell uvedla na trh novinku matné tužky o tvrdosti 10B, 12B a 14B, což je světový unikát.

 • Mechanické tužky

  Mechanické tužky a mikrotužky s tělem z kovu nebo plastu a zasunovací grafitovou tuhou. Tužky firem Faber Castell,  Pentel nebo Koh-i-Noor.

 • Suchý pastel SADY

  Suché pastely, co to vlastně je? Jaký je rozdíl mezi křídou a pastelem? Občas slýcháváme u nás na prodejně podobné otázky. Tak tedy, pastel je svým složením čistý pigment spojený malým množstvím pojiva, což může být arabská guma nebo čínský jíl. Kdežto křída je jen křída a pojivem je sama křída. Suché pastely obsahují pojivo, křída nikoliv. Pastely jsou vyráběny smícháním čistého pigmentu s vodou a na závěr přidáme pojivo. Po dokonalém promísení hmotu formujeme do tyčinek a necháme uschnout. Pastel neobsahuje žádná další aditiva, která by jej znehodnocovala, proto je také suchý pastel velmi světlostálý. Suché pastely mohou být měkké (prašné), střední (medium) nebo tvrdé. Liší se množstvím pojiva. Čím je pojiva více, tím je pastel tvrdší a pak se hodí k vytváření ostřejších hran a čar, vlastně na zahájení kresby. Prašný suchý pastel se snadno nanáší a rozmazává. Nevýhodou suchého pastelu je však skutečnost, že se barvy nedají míchat, jako je tomu u ostatních barev, ale je třeba mít každý odstín a jeho barevnou škálu zvlášť. Suchý pastel je potřeba fixovat speciálním fixativem. Odměnou vám budou jasné matné jemné tóny. Tato technika určitě stojí za vyzkoušení. 

 • Suchý pastel v TUŽCE

  Luxusní a naprosto dokonalé jednotlivé suché pastely v tužce od firmy Faber Castell. Jsou vhodné pro uměleckou tvorbu. Vynikají svými jasnými barvami a světlostálými pigmenty. K dostání v šedesáti odstínech.

 • Olejové pastely

  Olejové pastely jsou vlastně spojením pigmentů s vosky a tuky. Jsou podobné voskovkám, ale na rozdíl od nich obsahují více pigmentu a jejich barvy jsou proto živější, výraznější a poddajnější. Malujeme s nimi technikou šrafování nebo plošně. Pokud chceme, aby přechody mezi jednotlivými odstíny byly plynulé bez ostrého ohraničení, rozmýváme je papírovým tampónem nebo houbičkou namočenou v lakovém benzínu nebo terpentýnu. Olejové pastely a jejich barvy můžeme také ,,rozmývat" teplem, jejich barvy se krásně slijí dohromady. Můžete vyzkoušet i pro práci s dětmi a vyzkoušet tolik populární malování na kamínky. Kamínek jednoduše nahřejete a malujete. Barvy se působením tepla krásně rozpíjejí.  Olejovými pastely lze  malovat na papír, dřevo, plátno, ale i třeba kámen.  Na rozdíl od suchých pastelů není třeba je fixovat. V naší nabídce najdete především kvalitní sady olejových pastelů od firmy Faber Castell nebo Pentel, které se vyznačují  vysokou kvalitou a brilantními barvami, nedrobí se a snadno se roztírají. Olejový pastel je technika, která rozhodně stojí za vyzkoušení. 

 • Uhel a rudka

  Uhel a rudka patří k základním kresebným materiálům. Přírodní uhel je vyroben z lipového dřeva a používá se ke kresbě na hrubší, tedy drsnější nebo strukturovaný papír. Lze jej použít jak detailní kresbu, tak ke stínování. Syntetický uhel je vyroben z umělých materiálů a používá se stejně jako uhel přírodní. Je však o něco měkčí. Rudka je ještě měkčí než uhel a používáme ji k detailní kresbě, ale i stínování. Má sytější barvy.

 • Pastelky školní

  Školní pastelky. Mezi pastelkami je veliký rozdíl. Některé mají vaše děti rády, chtějí s nimi kreslit, kreslení je baví a s některými nikoliv. Všimli jste si, že některé mají vybledlé barvy, děti na ně musí tlačit silou, div že neprotrhnou papír a výsledek není uspokojivý. A děti to prostě nebaví a pastelky odloží. Barvy jsou mdlé, nevýrazné, pastelky se špatně ořezávají a tuha se láme.  A pak existují školní pastelky, které mají krásné syté barvy, kreslení s nimi je radost a ořezávání je hračka. A na takové pastelky pro děti jsme zaměřili svoji pozornost. Je to vždy otázka pigmentů, pojiva a technologií výroby. Čím více pigmentu a méně pojiva, tím jsou barvy jasnější, výraznější a není třeba na ně tlačit. Zaměřili jsme se na pastelky pro děti, které je budou bavit a nemusí vám nutně zruinovat rodinný rozpočet. Patří mezi ně italské školní pastelky Minabella a školní dětská řada v červeném obalu od firmy Faber Castell. Přejeme vašim dětem spoustu krásných obrázků a vám šťastnou ruku při výběru. 

 • Doplňky kresby

  Ke kresbě je nutný nejen správný výběr tužky, uhlu nebo rudky. Nepostradatelnými pomocníky bez kterých se neobejdete jsou také gumovací pryže, ořezávátka, papírové těrky, náplně do tužek a mnoho dalších pomůcek. To vše najdete v této kategorii. 

 • Psací potřeby
 • Pastelky KOH-I-NOOR

  Kategorii jednotlivých českých pastelek Koh-I-Noor pro vás teprve připravujeme. Děkujeme za pochopení.

na stránku
Zobrazeno 1 – 12 z 626 položek
Zobrazeno 1 – 12 z 626 položek