ŠTĚTCE, PALETY, ŠPACHTLE

Informace

Slevy

ŠTĚTCE, PALETY, ŠPACHTLE

Štětců je na výběr obrovské množství. Liší se vlasem, velikostí, tvarem, délkou rukojeti a v neposlední řadě i cenou. Abychom vám usnadnili výběr a orientaci, rozdělili jsme pro vás štětce do kategorií podle způsobu použití. 

Štětce na akvarel.  Jejich hlavní předností je schopnost absorbovat větší množství vody. Nejpoužívanější akvarelové štětc...

Štětců je na výběr obrovské množství. Liší se vlasem, velikostí, tvarem, délkou rukojeti a v neposlední řadě i cenou. Abychom vám usnadnili výběr a orientaci, rozdělili jsme pro vás štětce do kategorií podle způsobu použití. 

Štětce na akvarel.  Jejich hlavní předností je schopnost absorbovat větší množství vody. Nejpoužívanější akvarelové štětce jsou štětce z vlasu veverky, červené kuny, štětce Kolinsky, ale také se syntetickým vlasem, speciálně vyvinutým tak aby uměl větší množství vody pojmout. Například akvarelový štětec Mangusta. Na akvarel se používají především štětce s krátkou rukojetí.

Štětce na akryl a štětce na olej. Opět na trhu je veliké množství, které se liší tvarem, použitým vlasem, s krátkou nebo dlouhou rukojetí. Jsou štětce ploché, kulaté, filbert (kočičí jazýček), speciální tvary, třeba vějíř, velrybí ocas. Obecně platí, pro hutnější těžší olejové barvy používáme pevnější štětce, jako třeba bělenou štětinu, štětce Perfect acryl od firmy Lineo, štětce ze série 830, 831 a 832. Jsou velmi pevné, dobře drží svůj tvar. Lze je dobře použít i na struktury. 

Štětce na akrylové barvy jsou měkčí než štětce na olej. Syntetický vlas, syntetika Toray, přírodní vlas nebo Perfect acryl.  Jaký tvar si vyberete, jakou velikost nebo délku rukojeti, záleží na velikosti plátna a na vašem výběru. Nelze jednoznačně říci, který štětec je nejlepší, protože to je velice individuální a osobní záležitost. Doporučujeme koupit po jednom kousku akrylový nebo olejový štětec z těch sérií, které vás oslovují, vyzkoušejte a uvidíte sami. Neboť každému sedí něco jiného. Pokud si nebudete jisti výběrem, navštivte naši prodejnu nebo zavolejte. Rádi vám poradíme. 

Hobby štětce a školní štětce. Nejraději používáme štětce ze série 579 štětce syntetické ploché a 578 štětce syntetické kulaté. Jsou to německé ručně vyráběné štětce a jsou cenově dostupné. Štětce z přírodního vlasu pony nejsou svou kvalitou nikterak výjimečné, jsou levné a občas pelichají. 

Vodní plnící štětce používáme k rozmývání barev. Naplníme je vodou nebo řídkou barvou a jsou připravené k použití.

Malířské palety. V naší nabídce najdete malířské palety z rozličných materiálů. Důležité pravidlo, které platí pro všechny malířské palety, paleta by neměla sát.  Proto, když vidíte v obchodě krásné palety z překližky nebo dřeva a jsou bez povrchové úpravy, nezapomeňte, že je třeba je před použitím ošetřit, třeba šelakem. Pro akvarel jsou nejvhodnější malířské palety z porcelánu. Barvy po nich krásně kloužou. O poznání levnější jsou plastové palety. 

Malířské špachtle. V naší nabídce najdete špachtle rozličných tvarů. Používají se pro práci s tuhými pastózními barvami a strukturovacími pastami, tzv. špachtlování. Výběr tvaru záleží pouze na vás a vašemu výtvarnému záměru.

Zobrazit

ŠTĚTCE, PALETY, ŠPACHTLE Počet produktů: 533

Podkategorie

 • Štětce na akvarel

  Víte co je podstatnou vlastností akvarelových štětců? Musí dobře zadržovat vodu. Tento požadavek splňují štětce s přírodním vlasem, nejlépe sobol, veverka, červená kuna ale také speciální syntetické štětce. Podívejte se na naši nabídku.

 • Štětce na akryl a olej
 • Hobby a školní štětce
 • Vodní a speciální štětce

  Vodní štětce jsou speciálními štětci se zásobníkem na vodu. Jsou vhodné především k rozmývání akvarelových barev a akvarelových pastelek. Štětec jednoduše naplníme vodou nebo barvou a mírným tlakem na plastový zásobník vodu nebo barvu uvolníme. Tyto plnící štětce jsou výborným pomocníkem. Speciálními štětci rozumíme třeba vějíř, psáček, velrybí ocas, francouzské štětce, kindžály, začišťovací štětce, silikonové modelovací štětce a štětce na pastel. Jejich použití je různé, podle potřeby.

 • Štětce široké a tupovací

  Široké štětce používáme na velké plochy. Mohou být syntetické nebo z bělené štětiny. Štětec se syntetickým vlasem je jemnější, hodí se pro řidší barvy. Na rozdíl od štětce s bělenou štětinou, který se lépe hodí pro barvy hustější, třeba pro gesso, šeps a podobně. Tupovací štětce mají dřevěnou rukojeť a molitanovou houbičku. Hodí se pro nanášení barev všude tam, kde chceme, aby barva byla nanesená v tenké vrstvě, bez znatelných přechodů. S úspěchem je používáme také při šablonování, tedy při práci s plastovými šablonami.

 • Špachtle

  Přinášíme vám špachtle různých velikostí i tvarů. Pomocí špachtlí nanášíme strukturovací pasty a strukturovací pěny, ale i akrylové nebo olejové barvy, tzv. špachtlování. Docílíme jimi speciálních efektů a struktur. Rozhodně stojí za vyzkoušení. 

 • Palety, pouzdra, kufříky

  Palety dřevěné, z překližky, porcelánové, plastové a papírové. Pouzdra a penály na štětce nebo tužky a kufříky pro výtvarné potřeby. Palety dřevěné nebo z překližky se nejlépe hodí pro olejové barvy, nejprve je však potřeba palety povrchově upravit, tedy natřít olejem. Porcelánová paleta je nejvhodnější pro vodní techniky, tedy třeba akvarel. Palety plastové používáme u všech vodních technik, tedy akvarel, kvaš, vodovky a tempery, protože díky svému povrchu nesají vodu. Papírové palety jsou spíše módní záležitostí, lze je použít na cokoliv, nejsou však příliš ekologické. Pouzdra a penály na štětce dřevěné, bambusové nebo plastové. Bambusová pouzdra jsou pro štětce velmi vhodná, neboť umožňují přístup vzduchu ke štětcům. Pokud ukládáte štětec do pouzdra a ještě není dostatečně vyschlý, štětec v pouzdře doschne a neznehodnotí se. Praktickým doplňkem pro výtvarné potřeby jsou různé dřevěné kufříky. Vaše barvy a štětce tak máte na jednom místě. Proto v naší nabídce najdete rovnou kufříkové malířské stojany, které jsou praktické a velmi oblíbené.

 • Aplikátory
 • ŠTĚTCE SADY

  Sady štětců pro umělce a výtvarníky, pro rozličnou kreativní tvorbu a tvoření s dětmi.

na stránku
Zobrazeno 1 – 12 z 533 položek
Zobrazeno 1 – 12 z 533 položek