MALÍŘSKÁ PLÁTNA, KARTON

Informace

Slevy

MALÍŘSKÁ PLÁTNA, KARTON

Z historie víme, že se v minulosti malovalo na dřevěné desky. Od 16. století je však postupně nahrazuje plátno, v souvislosti s tím, jak se stále častěji používají olejové barvy. Plátna jsou bavlněná, lněná a konopná. Bavlna je jemnější o gramáži kolem 200 g/m. Takové plátno je jemné, řídké a levné. Barva jím může i protékat. Je určeno spíš děte...

Z historie víme, že se v minulosti malovalo na dřevěné desky. Od 16. století je však postupně nahrazuje plátno, v souvislosti s tím, jak se stále častěji používají olejové barvy. Plátna jsou bavlněná, lněná a konopná. Bavlna je jemnější o gramáži kolem 200 g/m. Takové plátno je jemné, řídké a levné. Barva jím může i protékat. Je určeno spíš dětem nebo začátečníkům. Nám se však osvědčilo při technice decoupage, kdy se polepuje rýžovými papíry nebo technika mixed media. U nás najdete však i bavlněná plátna o gramáži 380 g/m a 420 g/m. Malířská plátna o gramáži 420 g/m už jsou pěkná. Lněná plátna používají především výtvarníci. Jsou pěkná, pevná s hrubší strukturou. V našem obchodě najdete umělecká malířská plátna směsová, ručně vyráběná, jsou pěkná, pevná a kvalitní.

Malířské plátno v roli. Malířské plátno můžeme koupit v rolích nebo už hotové napnuté. Plátno v roli je potřeba napnout na dřevěné latě, takzvané blind rámy, hřebíčky nebo nastřelovacími sponkami na tento rám vypnout a dotáhnout klínky. Následně je třeba plátno impregnovat  klihem a našepsovat. Je to pracnější, ale můžete si vyrobit rozměr plátna podle svých představ a vyjde vás to levněji. 

Malířské plátno na rámu. Malířské plátno napnuté na rámu je již hotové plátno, které je našepsované a připravené k použití. U nás najdete plátna bavlněná 200 g/m, 380 g/m 420 g/m. Dále máme v nabídce plátna lněná a malířská plátna umělecká, směsová, která si necháváme ručně vyrábět od českého řemeslníka. Doporučujeme. Umíme vám na objednávku vyrobit malířská plátna na zakázku, dle vašich rozměrů. Doba dodání je však s ohledem na dopravu 14 dní.

Malířské plátno na MDF desce. Pevná MDF deska je potažená malířským plátnem. Jsou již natřená šepsem. Jsou pevná, kvalitní, skladná, ekonomická. Jsou vhodná pro studenty výtvarných škol díky své ceně, dají se následně zarámovat.

Malířské plátno na kartonu. Malovat můžete také na plátno na kartonu, jsou určena spíš začátečníkům a dětem. Karton je potažený plátnem a našepsovaný. Při větších rozměrech se kroutí. 

Zobrazit

MALÍŘSKÁ PLÁTNA, KARTON Počet produktů: 66

Podkategorie

na stránku
Zobrazeno 1 – 12 z 66 položek
Zobrazeno 1 – 12 z 66 položek