ŠTĚTCE A PALETY

Informace

Slevy

ŠTĚTCE A PALETY

Štětců je na výběr obrovské množství. Liší se vlasem, velikostí, tvarem, délkou rukojeti a v neposlední řadě i cenou. Abychom vám usnadnili výběr a orientaci, rozdělili jsme pro vás štětce do kategorií podle způsobu použití. 

Štětce na akvarel.  Jejich hlavní předností je schopnost absorbovat větší množství vody. Nejpoužívanější akvarelové štětc...

Štětců je na výběr obrovské množství. Liší se vlasem, velikostí, tvarem, délkou rukojeti a v neposlední řadě i cenou. Abychom vám usnadnili výběr a orientaci, rozdělili jsme pro vás štětce do kategorií podle způsobu použití. 

Štětce na akvarel.  Jejich hlavní předností je schopnost absorbovat větší množství vody. Nejpoužívanější akvarelové štětce jsou štětce z vlasu veverky, červené kuny, štětce Kolinsky, ale také se syntetickým vlasem, speciálně vyvinutým tak aby uměl větší množství vody pojmout. Například akvarelový štětec Mangusta. Na akvarel se používají především štětce s krátkou rukojetí.

Štětce na akryl a štětce na olej. Opět na trhu je veliké množství, které se liší tvarem, použitým vlasem, s krátkou nebo dlouhou rukojetí. Jsou štětce ploché, kulaté, filbert (kočičí jazýček), speciální tvary, třeba vějíř, velrybí ocas. Obecně platí, pro hutnější těžší olejové barvy používáme pevnější štětce, jako třeba bělenou štětinu, štětce Perfect acryl od firmy Lineo, štětce ze série 830, 831 a 832. Jsou velmi pevné, dobře drží svůj tvar. Lze je dobře použít i na struktury. 

Štětce na akrylové barvy jsou měkčí než štětce na olej. Syntetický vlas, syntetika Toray, přírodní vlas nebo Perfect acryl.  Jaký tvar si vyberete, jakou velikost nebo délku rukojeti, záleží na velikosti plátna a na vašem výběru. Nelze jednoznačně říci, který štětec je nejlepší, protože to je velice individuální a osobní záležitost. Doporučujeme koupit po jednom kousku akrylový nebo olejový štětec z těch sérií, které vás oslovují, vyzkoušejte a uvidíte sami. Neboť každému sedí něco jiného. Pokud si nebudete jisti výběrem, navštivte naši prodejnu nebo zavolejte. Rádi vám poradíme. 

Hobby štětce a školní štětce. Nejraději používáme štětce ze série 579 štětce syntetické ploché a 578 štětce syntetické kulaté. Jsou to německé ručně vyráběné štětce a jsou cenově dostupné. Štětce z přírodního vlasu pony nejsou svou kvalitou nikterak výjimečné, jsou levné a občas pelichají. 

Vodní plnící štětce používáme k rozmývání barev. Naplníme je vodou nebo řídkou barvou a jsou připravené k použití.

Malířské palety. V naší nabídce najdete malířské palety z rozličných materiálů. Důležité pravidlo, které platí pro všechny malířské palety, paleta by neměla sát.  Proto, když vidíte v obchodě krásné palety z překližky nebo dřeva a jsou bez povrchové úpravy, nezapomeňte, že je třeba je před použitím ošetřit, třeba šelakem. Pro akvarel jsou nejvhodnější malířské palety z porcelánu. Barvy po nich krásně kloužou. O poznání levnější jsou plastové palety. 

Zobrazit

ŠTĚTCE A PALETY Počet produktů: 518

Podkategorie

 • Štětce na akvarel

  Akvarelový štětec je kapitola sama o sobě. Jeho důležitou vlastností je schopnost pojmout velké množství vody a tedy i barvy a měl by dobře pracovat na papíře. To znamená dobře pracovat v ploše, ale zároveň udržet špičku. Tento požadavek splňují štětce s přírodním vlasem, nejlépe Kolinsky sobol, veverka, červená kuna ale také speciální syntetické štětce vyrobené přímo pro akvarel. Aby se Vám akvarelové štětce lépe vybíraly, jsou již v názvu označeny číslem série a číslo za lomítkem znamená velikost. Podívejte se na naši nabídku.

 • Štětce na akryl a olej

  Štětce na akrylové barvy mají krátkou nebo dlouhou uměleckou rukojeť. Záleží na vašich preferencích, jakou délku vyberete. Dlouhá rukojeť umožňuje větší odstup od malířského plátna. Vlas u akrylových štětců bývá syntetický nebo hovězí. Nám se osvědčily štětce ze série 397, 398, 399 a 391 Perfect acryl od Lineo. Jsou pevné, pružné a dobře drží tvar. Tyto štětce lze s úspěchem použít i k olejomalbě. Pro malování olejovými barvami zpravidla používáme štětce s přírodním vlasem, tzv. bělenou štětinu. Chlup je silný, pevný a na malbě jsou tahy tímto vlasem patrné. Pokud nemají být stopy po silném vlasu v malbě znatelné, osvědčily se nám již výše zmíněné štětce Perfect acryl, ale také štětce s krátkou ergonomickou rukojetí ze sérií 830, 831 a 832 od italské firmy Borciani & Bonazzi. Jsou pevné, pružné, dobře drží tvar. Malé velikosti se výborně hodí pro detaily, protože skvěle drží špičku a štětec se nerozjíždí. Aby se Vám štětce lépe vybíraly, jsou již v názvu označeny číslem série a číslo za lomítkem znamená velikost. Pokud si nejste jisti výběrem, napište nám nebo zavolejte, rádi vám s výběrem pomůžeme.

 • Hobby a školní štětce

  Hobby a školní štětce jsou v nižší cenové hladině a jsou převážně vyrobeny ze syntetického vlasu. Používají se k práci s akrylovými barvami, temperou, vodovkami a tekutými lepidly typu Herkules nebo lepidly na dekupáž. Mnohdy najdete v obchodech laciné štětce s vlasem pony, těm se však raději vyhněte obloukem, protože nedrží tvar a mnohdy pouštějí chlupy. Nám se osvědčily štětce ze série 578 a 579 od německé firmy Lineo. Aby se Vám štětce lépe vybíraly, jsou již v názvu označeny číslem série a číslo za lomítkem znamená velikost. 

 • Štětce široké

  Široké štětce používáme na velké plochy. Běžně používané široké štětce na řidší barvy mají syntetický vlas, pro hutnější barvy upřednostňujeme štětec široký přírodní s bělenou štětinou, pro blendování kozí vlas a pro běžné nátěry si vystačíme se syntetickými štětci s plastovou rukojetí, jenž jsou o poznání levnější. Štětec se syntetickým vlasem je jemnější, hodí se tedy pro akrylové barvy. Na rozdíl od štětce s bělenou štětinou, který se lépe hodí pro barvy hustější, tedy olej, gesso nebo šeps. 

 • Štětce speciální

  Speciálními štětci máme na mysli štětec vějíř, psáček, velrybí ocas, francouzské štětce, kindžály, začišťovací štětce, silikonové modelovací štětce, štětce na pastel nebo kaligrafické štětce a nebo vodní plnící štětce. Jejich použití je různé, podle potřeby. Aby se Vám štětce lépe vybíraly, jsou již v názvu označeny číslem série a číslo za lomítkem znamená velikost. 

 • ŠTĚTCE SADY

  Sady štětců pro umělce a výtvarníky, pro rozličnou kreativní tvorbu a tvoření s dětmi.

 • Palety, pouzdra, kufříky

  Palety dřevěné, z překližky, porcelánové, plastové a papírové. Pouzdra a penály na štětce nebo tužky a kufříky pro výtvarné potřeby. Palety dřevěné nebo z překližky se nejlépe hodí pro olejové barvy, nejprve je však potřeba palety povrchově upravit, tedy natřít olejem. Porcelánová paleta je nejvhodnější pro vodní techniky, tedy třeba akvarel. Palety plastové používáme u všech vodních technik, tedy akvarel, kvaš, vodovky a tempery, protože díky svému povrchu nesají vodu. Papírové palety jsou spíše módní záležitostí, lze je použít na cokoliv, nejsou však příliš ekologické. Pouzdra a penály na štětce dřevěné, bambusové nebo plastové. Bambusová pouzdra jsou pro štětce velmi vhodná, neboť umožňují přístup vzduchu ke štětcům. Pokud ukládáte štětec do pouzdra a ještě není dostatečně vyschlý, štětec v pouzdře doschne a neznehodnotí se. Praktickým doplňkem pro výtvarné potřeby jsou různé dřevěné kufříky. Vaše barvy a štětce tak máte na jednom místě. Proto v naší nabídce najdete rovnou kufříkové malířské stojany, které jsou praktické a velmi oblíbené.

 • Aplikátory
na stránku
Zobrazeno 1 – 12 z 518 položek
Zobrazeno 1 – 12 z 518 položek