ŠTĚTCE A PALETY

Informace

Slevy

ŠTĚTCE A PALETY

Štětců je na výběr obrovské množství. Liší se vlasem, velikostí, tvarem, délkou rukojeti a v neposlední řadě i cenou. Abychom vám usnadnili výběr a orientaci, rozdělili jsme pro vás štětce do kategorií podle způsobu použití. 

Štětce na akvarel.  Jejich hlavní předností je schopnost absorbovat větší množství vody. Nejpoužívanější akvarelové štětc...

Štětců je na výběr obrovské množství. Liší se vlasem, velikostí, tvarem, délkou rukojeti a v neposlední řadě i cenou. Abychom vám usnadnili výběr a orientaci, rozdělili jsme pro vás štětce do kategorií podle způsobu použití. 

Štětce na akvarel.  Jejich hlavní předností je schopnost absorbovat větší množství vody. Nejpoužívanější akvarelové štětce jsou štětce z vlasu veverky, červené kuny, štětce Kolinsky, ale také se syntetickým vlasem, speciálně vyvinutým tak aby uměl větší množství vody pojmout. Například akvarelový štětec Mangusta. Na akvarel se používají především štětce s krátkou rukojetí.

Štětce na akryl a štětce na olej. Opět na trhu je veliké množství, které se liší tvarem, použitým vlasem, s krátkou nebo dlouhou rukojetí. Jsou štětce ploché, kulaté, filbert (kočičí jazýček), speciální tvary, třeba vějíř, velrybí ocas. Obecně platí, pro hutnější těžší olejové barvy používáme pevnější štětce, jako třeba bělenou štětinu, štětce Perfect acryl od firmy Lineo, štětce ze série 830, 831 a 832. Jsou velmi pevné, dobře drží svůj tvar. Lze je dobře použít i na struktury. 

Štětce na akrylové barvy jsou měkčí než štětce na olej. Syntetický vlas, syntetika Toray, přírodní vlas nebo Perfect acryl.  Jaký tvar si vyberete, jakou velikost nebo délku rukojeti, záleží na velikosti plátna a na vašem výběru. Nelze jednoznačně říci, který štětec je nejlepší, protože to je velice individuální a osobní záležitost. Doporučujeme koupit po jednom kousku akrylový nebo olejový štětec z těch sérií, které vás oslovují, vyzkoušejte a uvidíte sami. Neboť každému sedí něco jiného. Pokud si nebudete jisti výběrem, navštivte naši prodejnu nebo zavolejte. Rádi vám poradíme. 

Hobby štětce a školní štětce. Nejraději používáme štětce ze série 579 štětce syntetické ploché a 578 štětce syntetické kulaté. Jsou to německé ručně vyráběné štětce a jsou cenově dostupné. Štětce z přírodního vlasu pony nejsou svou kvalitou nikterak výjimečné, jsou levné a občas pelichají. 

Vodní plnící štětce používáme k rozmývání barev. Naplníme je vodou nebo řídkou barvou a jsou připravené k použití.

Malířské palety. V naší nabídce najdete malířské palety z rozličných materiálů. Důležité pravidlo, které platí pro všechny malířské palety, paleta by neměla sát.  Proto, když vidíte v obchodě krásné palety z překližky nebo dřeva a jsou bez povrchové úpravy, nezapomeňte, že je třeba je před použitím ošetřit, třeba šelakem. Pro akvarel jsou nejvhodnější malířské palety z porcelánu. Barvy po nich krásně kloužou. O poznání levnější jsou plastové palety. 

Zobrazit

ŠTĚTCE A PALETY Počet produktů: 484

Podkategorie

 • Štětce na akvarel

  Akvarelový štětec je kapitola sama o sobě. Jeho důležitou vlastností je schopnost pojmout velké množství vody a tedy i barvy a měl by dobře pracovat na papíře. To znamená dobře pracovat v ploše, ale zároveň udržet špičku. Tento požadavek splňují štětce s přírodním vlasem, nejlépe Kolinsky sobol, veverka, červená kuna ale také speciální syntetické štětce vyrobené přímo pro akvarel. Aby se Vám akvarelové štětce lépe vybíraly, jsou již v názvu označeny číslem série a číslo za lomítkem znamená velikost. Podívejte se na naši nabídku.

 • Štětce na akryl a olej

  Štětce na akrylové barvy mají krátkou nebo dlouhou uměleckou rukojeť. Záleží na vašich preferencích, jakou délku vyberete. Dlouhá rukojeť umožňuje větší odstup od malířského plátna. Vlas u akrylových štětců bývá syntetický nebo hovězí. Nám se osvědčily štětce ze série 397, 398, 399 a 391 Perfect acryl od Lineo. Jsou pevné, pružné a dobře drží tvar. Tyto štětce lze s úspěchem použít i k olejomalbě. Pro malování olejovými barvami zpravidla používáme štětce s přírodním vlasem, tzv. bělenou štětinu. Chlup je silný, pevný a na malbě jsou tahy tímto vlasem patrné. Pokud nemají být stopy po silném vlasu v malbě znatelné, osvědčily se nám již výše zmíněné štětce Perfect acryl, ale také štětce s krátkou ergonomickou rukojetí ze sérií 830, 831 a 832 od italské firmy Borciani & Bonazzi. Jsou pevné, pružné, dobře drží tvar. Malé velikosti se výborně hodí pro detaily, protože skvěle drží špičku a štětec se nerozjíždí. Aby se Vám štětce lépe vybíraly, jsou již v názvu označeny číslem série a číslo za lomítkem znamená velikost. Pokud si nejste jisti výběrem, napište nám nebo zavolejte, rádi vám s výběrem pomůžeme.

 • Hobby a školní štětce

  Hobby a školní štětce jsou v nižší cenové hladině a jsou převážně vyrobeny ze syntetického vlasu. Používají se k práci s akrylovými barvami, temperou, vodovkami a tekutými lepidly typu Herkules nebo lepidly na dekupáž. Mnohdy najdete v obchodech laciné štětce s vlasem pony, těm se však raději vyhněte obloukem, protože nedrží tvar a mnohdy pouštějí chlupy. Nám se osvědčily štětce ze série 578 a 579 od německé firmy Lineo. Aby se Vám štětce lépe vybíraly, jsou již v názvu označeny číslem série a číslo za lomítkem znamená velikost. 

 • Štětce široké

  Široké štětce používáme na velké plochy. Běžně používané široké štětce na řidší barvy mají syntetický vlas, pro hutnější barvy upřednostňujeme štětec široký přírodní s bělenou štětinou, pro blendování kozí vlas a pro běžné nátěry si vystačíme se syntetickými štětci s plastovou rukojetí, jenž jsou o poznání levnější. Štětec se syntetickým vlasem je jemnější, hodí se tedy pro akrylové barvy. Na rozdíl od štětce s bělenou štětinou, který se lépe hodí pro barvy hustější, tedy olej, gesso nebo šeps. 

 • Štětce speciální

  Speciálními štětci máme na mysli štětec vějíř, psáček, velrybí ocas, francouzské štětce, kindžály, začišťovací štětce, silikonové modelovací štětce, štětce na pastel nebo kaligrafické štětce a nebo vodní plnící štětce. Jejich použití je různé, podle potřeby. Aby se Vám štětce lépe vybíraly, jsou již v názvu označeny číslem série a číslo za lomítkem znamená velikost. 

 • ŠTĚTCE SADY

  Sady štětců pro umělce a výtvarníky, pro rozličnou kreativní tvorbu a tvoření s dětmi.

 • Palety, pouzdra, kufříky

  Palety dřevěné, z překližky, porcelánové, plastové a papírové. Pouzdra a penály na štětce nebo tužky a kufříky pro výtvarné potřeby. Palety dřevěné nebo z překližky se nejlépe hodí pro olejové barvy, nejprve je však potřeba palety povrchově upravit, tedy natřít olejem. Porcelánová paleta je nejvhodnější pro vodní techniky, tedy třeba akvarel. Palety plastové používáme u všech vodních technik, tedy akvarel, kvaš, vodovky a tempery, protože díky svému povrchu nesají vodu. Papírové palety jsou spíše módní záležitostí, lze je použít na cokoliv, nejsou však příliš ekologické. Pouzdra a penály na štětce dřevěné, bambusové nebo plastové. Bambusová pouzdra jsou pro štětce velmi vhodná, neboť umožňují přístup vzduchu ke štětcům. Pokud ukládáte štětec do pouzdra a ještě není dostatečně vyschlý, štětec v pouzdře doschne a neznehodnotí se. Praktickým doplňkem pro výtvarné potřeby jsou různé dřevěné kufříky. Vaše barvy a štětce tak máte na jednom místě. Proto v naší nabídce najdete rovnou kufříkové malířské stojany, které jsou praktické a velmi oblíbené.

 • Aplikátory
na stránku
Zobrazeno 1 – 12 z 484 položek
 • Akvarelový štětec veverka 103/12 krátká rukojeť kulatý Lineo. Akvarelový štětec veverka. Pro výrobu byl použit veverčí chlup, který má perfektní vlastnosti pro držení vody, je dostatečně jemný a zároveň si umí držet svůj tvar. Štětec ze série 103, velikost 12. Výborný pro malování akvarelem a všechny vodní techniky. Šířka 6 mm, délka štětin 25 mm, celková...

  232,00 Kč
 • Štětec plochý 193/14 syntetický zlatý vlas s krátkou rukojetí Lineo. Kvalitní hobby štětec s dřevěnou lakovanou krátkou rukojetí se syntetickým  zlatým vlasem. Štětec je ručně vyráběný. Ideální pro malování, akrylovými, olejovými barvami. Zároveň je také skvělou volbou pro všechny kreativní techniky, především pro decoupage, pro školu atd. Rozměry: Délka...

  158,00 Kč
 • Štětce na kaligrafii 100% kuna sada 7 kusů. Luxusní sada přírodních štětců z kuny pro čínskou kaligrafii. Tuto sadu ocení všichni milovníci kaligrafie, jak profesionálové tak všichni obdivovatelé orientální kultury. Baleno v hedvábné krabičce, ideální jako dárek. Rukojeť je z bambusu. 

  476,00 Kč
 • Knihařská kost 15,5 cm. Používá se pro pro uhlazování papíru a přehybů, rýhování. Materiál: beraní, stehenní kost. Cena za 1 kus. 

  198,00 Kč
 • Štětec Kolinsky 100% sobol 196/4 retušovací krátká rukojeť Lineo. Akvarelový perfektní štětec kulatý s krátkým vlasem Lineo vlas 100% sobol Kolinsky 196 velikost 4. Krátká, černá lakovaná rukojeť. Vlas pochází z jemných vlasů sobolů žijících v určité části Sibiře. Vlas je schopný zadržet velké množství vodové barvy a dobře drží špičku. Výborný pro...

  149,00 Kč
 • Štětec kulatý 578/14 syntetický zlatý vlas Lineo. Štětec má syntetický zlatý vlas, krátkou nelakovanou dřevěnou rukojeť, ručně vyráběný, perfektní německá kvalita. Tyto štětce ocení školáci při malování temperou či vodovkami, ale také při hobby technikách, malování akrylem, ale též k nanášení lepidel a laků.

  92,00 Kč
 • Velice kvalitní štětce, syntetický zlatý vlas, kulatý s krátkou rukojetí, série 192 velikost 2,4,6. Výrobek německé firmy Lineo. Vhodné k malování tenkých linií. Štětce jsou vhodné pro malování akrylovými, temperovými, olejovými, ale také akvarelovými barvami. Použít je můžete také pro hobby techniky. Rozměry: Velikost 2: délka štětin 10 mm, šířka štětin...

  246,00 Kč
 • Široký plochý štětec bělená štětina ze série 8043 velikost 20 Renesans. Středně dlouhá přírodní rukojeť, přírodní vlas. Rozměry: široký 2 cm, délka štětin: 3,5 cm, celková délka štětce: 18,5 cm. Vhodný pro pokrývání velkých ploch, šepsování, lakování atd. Použití je možné také pro olejové, temperové nebo akrylové barvy. Odolný vůči rozpouštědlům a dobře...

  106,00 Kč
 • Štětec široký plochý bělená štětina ze série DK10201 velikost 4 Sonnet. Středně dlouhá přírodní lakovaná rukojeť, přírodní vlas. Rozměry: široký 5 cm, délka štětin: 4 cm, celková délka štětce: 22 cm. Vhodný pro pokrývání velkých ploch, šepsování, lakování atd. Použití je možné také pro olejové, temperové nebo akrylové barvy. Odolný vůči rozpouštědlům a...

  139,00 Kč
 • Momentálně nedostupné. Dřevěný kufřík na olejové nebo akrylové barvy o rozměrech 41x33x8 cm. Kufřík má kožené držadlo. Součástí je dřevěná paleta.

  1 479,00 Kč
 • Akvarelový francouzský štětec 208 velikost 4L mix vlasů mistrovský Lineo. Akvarelový štětec francouzského typu kulatý vel. 4L mix vlasů je mistrovským a zároveň tradičním štětcem pro milovníky akvarelu. Délka vlasu 34 mm, šířka 11 mm, celková délka štětce 21 cm. Rukojeť štětce je krátká, dřevěná a lakovaná, jenž skvěle padne do ruky. Výborně se s ním...

  799,00 Kč
 • Momentálně nedostupné. Akvarelový francouzský štětec 1001 vel. 4 syntetický mistrovský Lineo. Štětec na akvarel EDITION Elke Memmler. Tento francouzský štětec na akvarel je vyroben z nově vyvinutých syntetických veverčích vlasů. Je vyroben ze syntetických vlasů, mosazné nitě a krátké, lakované, přírodní, dřevěné rukojeti. Mistrovské dílo tradiční výroby...

  732,00 Kč
Zobrazeno 1 – 12 z 484 položek