SKICÁKY, BLOKY, PAPÍRY, DESKY

Informace

Slevy

SKICÁKY, BLOKY, PAPÍRY, DESKY

Bloky na akvarel a akvarelové papíry. Papírů na akvarel je nepřeberné množství druhů. Známe papíry celulózové, s příměsí bavlny nebo ze stoprocentní bavlny. Papíry lisované za studena, Cold Press nebo za tepla, Hot Press. Akvarelové papíry se také liší svou gramáží. Pro začínající a děti postačí celulózový akvarelový papír o gramáži 200 g/m. Blo...

Bloky na akvarel a akvarelové papíry. Papírů na akvarel je nepřeberné množství druhů. Známe papíry celulózové, s příměsí bavlny nebo ze stoprocentní bavlny. Papíry lisované za studena, Cold Press nebo za tepla, Hot Press. Akvarelové papíry se také liší svou gramáží. Pro začínající a děti postačí celulózový akvarelový papír o gramáži 200 g/m. Bloky Sonet, papíry Palazzo a Fabriano.  Středně pokročilým jsou určeny celulózové akvarelové papíry o gramáži 300 g/m. Chcete-li, aby se vám barvy krásně zapíjely do papíru a byly stálejší, malujte na papíry ze 100 procentní bavlny o gramáži 300 g/m. Vychytávka je v tom, že do bavlněného vlákna se barva krásně vpije do hloubky a je trvanlivější. Bavlněné akvarelové papíry od světové špičky, italské firmy Fabriano, akvarelový papír Artistico 300 g/m Cold Press se zvlněným povrchem pro malování krajinek nebo Hot Press s povrchem hladkým třeba na portréty. Zajímavé jsou také akvarelové papíry Torchon se zvláštní obláčkovou strukturou. Pro profesionální výtvarníky u nás najdete opravdu špičkové akvarelové papíry Fabriano o gramáži 640 g/m. Malovat akvarelovými barvami můžete také na papíry v blocích, které mohou být lepené nebo volné. Z bloků jsou výhodnější ty, které jsou lepené po všech čtyřech stranách. Při malování se papír nekroutí, nepropíjí se na další stranu a vám odpadá přilepování papíru lepící páskou na dřevěnou podložku. 

Bloky a papíry na akryl a olej. Jsou to pevné papíry, které nepropouští akrylové a olejové barvy na druhou stranu. V nabídce máme bloky a papíry hladké, ale i se strukturou plátna. Je to vlastně ekonomická varianta malířských pláten a MDF desek s plátnem.

Skicáky slouží především ke kreslení tužkou, vyrábí se v různých gramážích a formátech. Od formátu A5 do formátu A1. Papíry jsou bílé, krémové nebo craft, to jsou ty hnědé. Mezi špičku řadíme bloky Fabriano v černých deskách s kroužkovou vazbou. Vázané jsou nahoře spirálou nebo z boku. Můžeme také doporučit levnější bloky Fabriano Academia. Ekonomickou variantou jsou dobré papíry a bloky Palazzo nebo náčrtkový papír. Vhodný především pro studenty. 

Bloky na inkousty a tuše. Jedná se o speciální hladké papíry, od nichž se vyžaduje, aby byly hladké, klouzavé a barvy se nepropíjely na druhou stranu. Tyto vlastnosti oceníte zejména při práci s alkoholovými inkousty, neboť práce s inkousty vyžaduje, aby se alkohol do papíru vstřebával jen velmi pomalu. 

Zobrazit

SKICÁKY, BLOKY, PAPÍRY, DESKY Počet produktů: 213

Podkategorie

na stránku
Zobrazeno 1 – 12 z 213 položek
Zobrazeno 1 – 12 z 213 položek